Hemi-Sync® - Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

P: Czy podczas słuchania Hemi-Sync® powinienem „widzieć” różne rzeczy?

O: Nie ma konieczności widzenia. Istnieje wiele sposobów postrzegania; wizualizacja jest jednym z nich. Wiele osób doświadcza fizycznej reakcji na Hemi-Sync®; inni ludzie mają wrażenia słuchowe lub smakowe lub po prostu pojawia się wiedza. Ciesz się swoim doświadczeniem jakiekolwiek ono jest.

P: W czasie używania nagrań odczuwam brzęczący ucisk na czole i przyspieszenie pracy serca. Czy jest to normalne?

O: Lekkie brzęczenie lub ucisk są jednym ze znanych wrażeń. Oznacza to, że zaczynasz reagować na proces Hemi-Sync®. Jednak doświadczanie znacznego dyskomfortu może oznaczać, że możesz mieć ustawioną zbyt dużą głośność. Pamiętaj, że pracujesz nad poszerzeniem stanu swojej świadomości i przechodząc pomiędzy poziomami energetycznymi stajesz się w konsekwencji bardziej świadomy bicia serca, oddychania itp. Jest to naturalne zjawisko, podobnie jak przy przechodzeniu od stanu świadomości C-1 do Focusa 10.

P: Wydaje mi się, że nie jestem w stanie odczuwać stanów wysokiej energii oraz że mam problemy z wizualizacją. Czy inni odczuwają podobnie?

O: Każdy przeżywa swoje doświadczenia w inny sposób. Dlatego też nie jest konieczna wizualizacja stanów wysokiej energii. Niektórzy ludzie mówią o doświadczaniu światła, kolorów i kształtów, podczas gdy inni doświadczają zupełnie innych wrażeń. Możesz odczuwać wibracje, coś co sprawia wrażenie dzwonienia dzwonka elektrycznego, drżenie ciała, łóżka czy nawet pokoju. Niektórzy ludzie słyszą taki dźwięk, jaki daje powietrze przy szybkim ruchu, brzęczenie, mówiące głosy, a także muzykę. Jeszcze inni wiedzą, kiedy osiągnęli stany wysokiej energii. Aby to osiągnąć wystarczy zrelaksowanie i obserwacja swoich doświadczeń bez oceniania czy to jest to, co powinieneś odczuwać.

P: Zwykle zasypiam na boku lub brzuchu i czuję się niepewnie leżąc na plecach. Dlatego nie mogę leżeć zbyt długo na plecach, ponieważ staję się niespokojny. Co powinienem zrobić?

O: W czasie słuchania nagrań możesz spróbować usiąść na wygodnym krześle lub swoim łóżku. Niektórzy ludzie mówią, że wolą siedzieć, ponieważ trudniej jest wtedy zasnąć. Jeżeli masz wygodne słuchawki douszne, możesz spróbować wygodnie ułożyć poduszkę tak abyś mógł słuchać leżąc na boku lub brzuchu.

P: Co jeśli nie czuję się przebudzony i przytomny po wysłuchaniu Hemi-Sync®?

O: Pewne nagrania Hemi-Sync® zostały skomponowane tak, aby pozostawić słuchacza w stanie snu. Jednakże, jeśli nagranie nie przeznaczone do snu pozostawia  uczucie rozlazłości, to proponujemy kilka technik do wypróbowania: powoli policz od 10 do 1; napij się zimnej wody, ochlap zimną wodą twarz i szyję; odkręć zimną wodę na nadgarstki; jeśli pogoda zezwala, przejdź się na bosaka po podwórku w tym czasie oddychając głęboko.

P: Używam nagrań i uzyskuję interesujące wyniki, ale byłbym bardziej zadowolony, wiedząc czy to co uzyskuję, jest zamierzone.

O: Doświadczenia każdego człowieka są inne. Mogą to być zarówno doświadczenia kosmiczne, jak i ziemskie. Ich znaczenie jest prawie niezmienne i bardzo ważne dla osób ich doświadczających. Jeżeli instrukcja opisywałaby, co powinieneś odczuwać, mógłbyś zignorować jakieś doświadczenie ponieważ nie zostało opisane, pomimo iż doświadczenie to mogłoby mieć bardzo duże znaczenie dla ciebie.

P: Skąd wiem, że osiągam zamierzony efekt?

O: Każdy jest wyjątkowy. Twoje doznanie Hemi-Sync® może się różnić od doświadczenia innych. Nawet Twoje własne doświadczenie może być różne za każdym razem kiedy słuchasz określonego ćwiczenia. Tak więc po prostu odpręż się i zaufaj, że twoje doznania są dla ciebie właściwe we właściwym czasie.

P: Które nagranie umożliwi doświadczenia poza ciałem (OOBE)?

O: Nie gwarantujemy OOBE. Twoja zdolność do doświadczania OOBE zależy od wielu czynników, unikalnych dla każdego człowieka. Są to m. in. osobiste przekonania, bariery lękowe, itd. Jeśli jesteś zainteresowany doświadczaniem OOBE, zalecamy Gateway Experience. Możesz, ale nie musisz doświadczyć OOBE. Jednakże Gateway Experience został pomyślany tak, by stopniowo prowadzić do głębokich stanów poszerzonej świadomości i wspierać w rozwoju ludzkiego potencjału na wielu poziomach.

P: Czy Hemi-Sync® niesie korzyści dla osób doświadczonych w medytacji?

O: Tak. Sporo medytujących z wieloletnią praktyką donosi że Hemi-Sync® pomaga im przenieść się dużo szybciej i wiarygodniej w stan medytacyjny. Osoby doświadczone w medytacji donoszą również, że wydaje im się że wchodzą głębiej i podtrzymują stan medytacyjny dłużej kiedy używają Hemi-Sync®.

P: Czy to Bóg się pojawia kiedy widzę przypływ światła podczas ćwiczenia?

O: Postrzeganie światła oznacza, że rozwija się Twój potencjał świadomości niefizycznej, ale to do Ciebie należy decyzja jakie nadasz temu znaczenie. Takie światło jest szeroko opisywane przez badaczy wyższych świadomości i ludzi, którzy mieli przeżycia bliskie śmierci. Często towarzyszy mu euforia, uczucie jedności z uniwersum i odczucie wszechogarniającej miłości. Buddysta mógłby to skojarzyć z Buddą, Chrześcijanin z Chrystusem. The Monroe Institute nie utożsamia się z żadną interpretacją i zachęca, abyś znalazł swoją własną odpowiedź.

P: Dlaczego nie należy łączyć narkotyków lub leków zmieniających świadomość z Hemi-Sync®?

O: Te ćwiczenia uczą kontroli nad stanami świadomości. Leki i narkotyki często jej pozbawiają. Interpretacja i zrozumienie doświadczeń będzie również prawdopodobnie lepsze bez nieobliczalnego wpływu narkotyków, leków czy innych substancji zmieniających świadomość.

P: Czasami słuchając nagrania odczuwam tak dużo energii w swoim ciele, że staje się to aż nieprzyjemne i muszę przerwać słuchanie nagrania. Co powinienem z tym zrobić?

O: Uświadom sobie, że energia, którą odczuwasz jest energią drugiego stanu Jest to energia niefizyczna, którą najpierw musisz nauczyć się postrzegać, zanim będziesz ją kontrolować i świadomie używać. Spróbuj przemieszczać ją wzdłuż swojego ciała, zobacz co się stanie jeżeli zaczniesz ją przyspieszać, a co, jeżeli zaczniesz ją spowalniać. Innymi słowy zacznij ją kontrolować i wykorzystywać. Jeżeli zacząłeś odczuwać tę energię, oznacza to, że osiągnąłeś już stan poszerzonej świadomości, do którego dążyłeś.

P: Nawet gdy jestem w Focus 10, jestem świadom mojego oddechu. To sprawia, że nie mogę oddzielić się ani inaczej postrzegać stany wysokiej energii. Jakieś sugestie?

O: Jest to bardzo normalna reakcja. Jeśli zadziałasz we właściwy sposób, może to poprawić twoje doświadczenia. To właśnie oddech pomaga doładować się energią (efekt ćwiczenia Dostrajania Rezonansowego) i przygotowuje do przejścia do stanów wysokiej energii. Bądź świadomy tego, co się dzieje z tobą i po prostu pozwól temu zaistnieć – nie walcz z tym. Zawsze możesz włożyć swoje zmartwienia dotyczące twojego oddechu do Skrzyni Przemiany Energii, jeśli chcesz. Kiedy już raz przekonasz się że oddychanie jest normalnym procesem, a nie problemem, świadomość oddechu powinna zniknąć samoistnie. Dla niektórych oddech albo bicie serca jest przynoszącym ulgę połączeniem z rzeczywistością fizyczną, dzięki któremu mogą ufnie przenieść się do innych stanów świadomości.

P: Co jeśli nie doświadczam stanu poza ciałem?

O: Wielu z nas ma nieuświadomione lęki, które powstrzymują nas przed doświadczaniem tego stanu. Niektórzy próbują tak mocno, że ten intensywny wysiłek blokuje to doświadczenie. Najlepszą drogą do sukcesu jest odprężenie się, uwolnienie od oczekiwań i podejście do tego lekceważąco. OOBE jest tylko drobną cząstką procesu nauki poszerzania i doświadczania pełnego potencjału. Pracuj z tymi ćwiczeniami. Zaufaj procesowi. Możesz się przyłapać na doświadczaniu stanu poza ciałem wtedy, gdy się tego najmniej spodziewasz.

P: W jaki sposób mogę kontrolować lub kierować swoją percepcją podczas doświadczenia poza ciałem?

O: Słowa kontrolować i kierować zwykle powiązane są ze stanami ego zorientowanymi na ciało. Jeśli ustalisz sobie cel zanim zaczniesz ćwiczenie, nie będziesz musiał decydować, co zrobić, kiedy będziesz już w trakcie doświadczenia. Poeksperymentuj raczej z myśleniem o kimś i kontaktowaniem się z jego energią, niż ze zjawianiem się w określonej geograficznej lokalizacji. Kiedykolwiek zechcesz powrócić do swojego ciała, wszystko co musisz zrobić to pomyśleć o swoim ciele i/lub poruszyć palcem u ręki czy nogi. W większości przypadków, po jakimś czasie twój pęcherz przykuje twoją uwagę i ściągnie Cię do fizycznego ciała.

P: W jaki sposób mogę przekonać sceptyka, że Hemi-Sync® jest warte spróbowania?

O: Bez zainteresowania i ochoty, otwartość mająca prowadzić do sukcesu spełznie na niczym Innymi słowy: nie ma czegoś takiego jak przekonywanie sceptyka. Będzie lepiej jeśli twój własny rozwój osobisty stanie się świadectwem. Kiedy staniesz się bardziej wyciszony, bardziej skupiony, bardziej pewny siebie, bardziej kreatywny, bardziej intuicyjny, etc., ludzie którzy są blisko ciebie zauważą to i zechcą poznać przyczynę. Może okazać się, że warto wyeksponować to, czego się nauczyłeś niż opisywać same doznania. Jeśli masz opisywać swoje doświadczenia, spróbuj opowiadać o nich posługując się pojęciami znanymi osobom, z którymi się nimi dzielisz. Innym podejściem jest podsunięcie jednego z praktycznych ćwiczeń Hemi-Sync® jak Catnapper lub Concentration albo nagrania The Way of Hemi-Sync®. Doświadczanie i dyskutowanie o praktycznych korzyściach płynących z Hemi-Sync® w życiu codziennym może zbudować podstawy do większej otwartości.