O nas

Paweł Byczuk - Członek Profesjonalny The Monroe InstitutePierwszym tomem trylogii Roberta A. Monroe, który wpadł mi w ręce były „Dalekie podróże”. Była to książka formatu kieszonkowego, którą czytałem jak najlepszą powieść przygodową, mając jednocześnie świadomość realności i wartości wiedzy oraz doświadczeń autora.

Zaciekawiony tematem sięgnąłem po pozostałe tomy. Już wtedy wiedziałem, że technika stworzona w The Monroe Institute (TMI) jest czymś, co znacznie wyprzedza wszystko, co znałem dotychczas.

Hemi-Sync® – Pierwszy kontakt

Pierwsza paczka wypełniona niezwykłymi kasetami magnetofonowymi Hemi-Sync® pojawiła się niedługo później w domu. Radość była ogromna, mimo, że koszt pojedynczego nagrania wydawał się niebotyczny. Ale było warto. Walkman (czy ktoś jeszcze pamięta takie urządzenia?) i słuchawki stały się niemal nieodłącznymi towarzyszami. Poznawałem „The Gateway Experiencewprost ze źródła. Rozpoczęła się fala zmian…

W maju 1994 roku odbyły się po raz pierwszy w Polsce warsztaty Hemi-Sync®, które poprowadziła ówczesna dyrektor programowa Instytutu Monroe – Julia Mazo. Leżeliśmy wtedy na parkiecie sali gimnastycznej w jednej z rzeszowskich szkół, a z głośników rozstawionych w narożnikach dobiegały dźwięki synchronizujące. Mimo prymitywnych warunków, każdy mógł poszczycić się efektami.

Gateway Voyage„, Bruce Moen i nie tylko

W 1995 roku zostaliśmy Członkami Profesjonalnymi The Monroe Institute, a w 1997 odwiedziliśmy go i wzięliśmy udział w renomowanym programie „Gateway Voyage”.

Gateway Voyage - legendarny program szkoleniowy

W tym samym, 1997 roku po raz pierwszy poprowadziliśmy w Karpaczu warsztaty Hemi-Sync®, które z miejsca stały się jednymi z najbardziej poszukiwanych kursów rozwoju osobistego w Polsce.

Focusing the Whole Brain

Wkrótce pojawiły się na półkach księgarskich książki Bruce’a Moena – pokazujące nowe aspekty tematyki przedstawionej przez Roberta A. Monroe i silnie związane z The Monroe Institute. Naturalną koleją rzeczy było zaproszenie Bruce’a Moena w 2004 roku na pierwsze w Polsce warsztaty i kongres „Życia po życiu”. To był nasz wielki sukces, który zapoczątkował całą serię spotkań z Moenem w Polsce w następnych latach.

Współpraca z The Monroe Institute zaowocowała również kilkoma moimi publikacjami w Hemi-Sync® Journal oraz rozdziałem w książce „Focusing the Whole Brain: Transforming Your Life with Hemispheric Synchronization” pod redakcją Ronalda Russella.

Z upływem czasu na naszych Warsztatach Hemi-Sync® wprowadziliśmy program dla zaawansowanych, zastąpiliśmy głośniki indywidualnymi zestawami słuchawkowymi i przenieśliśmy miejsce prowadzenia warsztatów z Karpacza do Tuczna.

Resztę dopisze przyszłość…